Την Παρασκευή 26 Μαΐου 2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η δράση “Μέρες φιλίας” με σκοπό την ενδυνάμωση των σχέσεων μεταξύ των μαθητών. Στην αυλή του σχολείου οι μαθητές, έφαγαν, μοιράστηκαν το πρωινό τους, τραγούδησαν, χόρεψαν κι έπαιξαν παραδοσιακά παιχνίδια μαζί με τους γονείς τους. Στο τέλος, όλοι μαζί αφού πήραν τα βραβεία τους φώναξαν τη λέξη φιλία. Μια λέξη που έχει μέσα της τις λέξεις αγάπη, συνεργασία και σεβασμός.