Οι μαθητές και οι μαθήτριες του 1ου Δ.Σ. Αλμυρού πραγματοποίησαν επίσκεψη στο ΕΕΕΕΚ Αλμυρού την Πέμπτη 25-5-2023 κατά την οποία υλοποίησαν διάφορες δράσεις μαζί με τους μαθητές του ΕΕΕΕΚ όπως : παιχνίδια survivor και μπότσια, μπάσκετ. Τα παιδιά από τα δύο σχολεία πήραν πρωινό μαζί. Επιπλέον, κατασκεύασαν κεραμικά, αθλήθηκαν στο γυμναστήριο του ΕΕΕΕΚ, φύτεψαν γλαστράκια.Ευχαριστούμε πολύ τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τη διεύθυνση του ΕΕΕΕΚ για την πρόσκληση, την φιλοξενία, τα κεράσματα και τα αναμνηστικά που έφτιαξαν οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ και φυσικά τα γλαστράκια που φυτέψαμε μαζί.