Επιμόρφωση εκπαιδευτικών του σχολείου

Την Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022 στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης  πραγματοποιήθηκε αρχικά επιμορφωτικό σεμινάριο διάρκειας δύο (2) ωρών με θέμα «Βάζοντας υγιή όρια στο σχολείο» στους εκπαιδευτικούς των συστεγαζόμενων 10 &4ο Δ.Σ. Αλμυρού   με εισηγητή το Σ.Ε.Ε. κ. Χατζηλέλεκα Δημοσθένη και κατόπιν επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα «Διαχείριση της σχολικής τάξης» , διάρκειας μιας (1) ώρας με εισηγήτριες τις κ.κ. Γρίβα Συνοδή, Κοινωνική Λειτουργό και Χατζή Βασιλική, Ψυχολόγο, μέλη της ΕΔΥ του συστεγαζόμενου 4ου Δ.Σ. Αλμυρού. Οι εκπαιδευτικοί  είχαν την ευκαιρία να προσεγγίσουν και να ανταλλάξουν απόψεις για δύο θέματα που είναι σημαντικά για την εύρυθμη κι αποτελεσματική λειτουργία του σχολικού οργανισμού.