Εκπαιδευτική δράση “We Paint Safety”

Στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας (European Mobility Week), , διοργανώθηκε μια εκπαιδευτική βιωματική δράση με τη συνεργασία του σχολείου, του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και τον κ. Μπίκο Εκπαιδευτή Οδήγησης και Παιδαγωγό Κυκλοφοριακής Αγωγής Σχολής Οδήγησης. Η δράση αυτή εντάχθηκε στη θεματική της Κυκλοφοριακής Αγωγής των εργαστηρίων δεξιοτήτων που διδάσκονται οι μαθητές και υλοποίηθηκε τη Δευτέρα 17-10-2022. Αρχικά ενημερώθηκαν για τη σημασία και τη χρήση των διαβάσεων από τον κ. Μπίκο όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου, και στη συνέχεια οι μαθητές και μαθήτριες των Δ΄& ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν στην βιωματική δράση οδικής ασφάλειας “We paint safety”. Με την καθοδήγηση του κ. Μπίκου σχεδίασαν και δημιούργησαν τη «Δική τους Διάβαση» στην οδό Τριανταφύλλου Αργυροπούλου έχοντας αρωγούς στην προσπάθειά τους αυτή  εκπαιδευτικούς και γονείς του σχολείου. Τελικά όλοι μαζί μπορούμε να δημιουργήσουμε και να λειτουργήσουμε ως ενεργοί πολίτες!

12 new 3 new 4 new 5 nwe 6new