Ημέρα σχολικού αθλητισμού 2022

Νοέ 202218

image1image3 1image5image6image8image3

Οι μαθητές  όλων των τάξεων  του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία σήμερα, να μεταβούν  στους χώρους του γηπέδου Αλιβερίου και να συμμετάσχουν σε  αθλητικές δραστηριότητες στα πλαίσια της ημέρας σχολικού αθλητισμού, υπό την επιμέλεια του εκπαιδευτικού φυσικής αγωγής του σχολείου, κ. Παπαντωνιάδη Ιωάννη. Πριν τη μετάβαση στο γήπεδο ο κ. Παπαντωνιάδης, στην αίθουσα εκδηλώσεων,  μίλησε στους μαθητές για τη σημασία του αθλητισμού στη ζωή των ανθρώπων.

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα το Γυμναστή μας,  επίσης τον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Καδδίτη Παναγιώτη που παρουσίασε αγωνίσματα στίβου στους μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης καθώς και τους εκπαιδευτικούς  του σχολείου που συνόδευσαν  και επέβλεπαν  τις δραστηριότητες των παιδιών.

από κάτω από: Δράσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρα σχολικού αθλητισμού 2022