Ενημέρωση για τους μαθητές που συμμετέχουν στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου

Οκτ 202226

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου  2022, ημέρα της Εθνικής Εορτής, οι μαθητές που θα πάρουν μέρος στην παρέλαση (Ε΄και ΣΤ΄τάξη), θα έρθουν στο σχολείο στις 9:30 π.μ για να μεταβούμε στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου για τη δοξολογία(η σημαιοφόρος και οι παραστάτες) και στο ηρώο οι υπόλοιποι μαθητές  για την κατάθεση στεφάνων και την παρέλαση.

Σχετικά με τα μέτρα προστασίας που θα πρέπει να τηρηθούν στις παρελάσεις κατά  τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου , σύμφωνα με τα υγειονομικά πρωτόκολλα προτείνεται  η χρήση μάσκας  σε χώρους όπου υπάρχει συνάθροιση και συνωστισμός.  Μετά τη λήξη της παρέλασης, οι συμμετέχοντες μαθητές παραλαμβάνονται από τις οικογένειές τους.

από κάτω από: Εκδηλώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενημέρωση για τους μαθητές που συμμετέχουν στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου