Εορτασμός Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου

Αγαπητοί γονείς,

Σας  ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή, 27-10-2023, η εκδήλωση για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940, θα γίνει από τις 08.15΄ έως τις 09.30΄, από τους μαθητές της Δ΄τάξης. Μετά τη λήξη της εκδήλωσης οι μαθητές θα αποχωρήσουν. Η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσουν.

Ο τόπος συνάντησης των μαθητών  που παίρνουν μέρος στην παρέλαση, Σάββατο 28-10-2023, θα είναι το Ταχυδρομείο. Ώρα συνάντησης 11:15΄.

Το σχολείο μας στη λήξη της παρέλασης θα στρίψει δεξιά στην οδό Μπουμπουλίνας, με τερματικό προορισμό και παραλαβή των παιδιών από τους γονείς, στη συμβολή των οδών Μπουμπουλίνας και Ηφαίστου.

Κατά την παραλαβή των μαθητών, οι γονείς να ενημερώνουν τους υπεύθυνους συνοδούς- εκπαιδευτικούς.