Συμμετοχή στον Διαγωνισμό ΄΄Το αστέρι της Ευχής΄΄

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) κάθε χρόνο υλοποιεί το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής και παρακινεί τους μαθητές όλων των βαθμίδων να αξιοποιήσουν δημιουργικά το αστέρι και να πάρουν μέρος στον διαγωνισμό.

Για άλλη μια χρονιά μαθήτριες του σχολείου μας  Παρασκευή Ν. ,Ναταλία Α., Βάσια Ν. ,Ελευθερία Β., Μιχαέλα Μπ.   ζωγράφισαν  το δικό τους αστέρι με την καθοδήγηση και την επιμέλεια της εικαστικού του σχολείου μας Πλαστήρας  Ρόζας  και με υπεύθυνη της δράσης την εκπαιδευτικό Μποτίνη Γεωργία . Μέσα από την ομαδική και συλλογική εργασία προάγεται η συνεργασία μεταξύ των μαθητών/τριών καθώς και  καλλιέργεια της δημιουργικότητας και της φαντασίας. Παράλληλα ενισχύεται η εν συναίσθηση, η αλληλεγγύη και ο εθελοντισμός.

make a wish 2023 17ο Δημοτικό Αγρινίου