«Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο» -μια δράση του Δήμου Παλαιού Φαλήρου

Την Παρασκευή  22 Σεπτεμβρίου 2023 οι μαθητές των Α, Β και Γ΄τάξεων του Σχολείου μας πήραν μέρος στη Δράση του Δήμου μας «Ημέρα χωρίς αυτοκίνητο» στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας. Η Δράση ήταν αφιερωμένη στις  ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και την ανάγκη για προστασία του περιβάλλοντος από την μόλυνση και την κλιματική αλλαγή.

Τους  μικρούς μαθητές μας περίμενε μια έκπληξη , καθώς στην οδό Τερψιθέας που ήταν από νωρίς κλειστή και ελεύθερη από αυτοκίνητα , έκαναν την εμφάνισή τους οι «Υπερήρωες του Περιβάλλοντος» που με  τις υπερφυσικές τους δυνάμεις και μαζί με τα παιδιά έστειλαν το μήνυμα της θετικής ενέργειας και της σωτηρίας του πλανήτη μας.

Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας 2

Κατηγορίες: Οι δράσεις μας. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.