Άρθρα ανά μήνα: Δεκέμβριος 2023
ΣΤΟΛΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Η θεατρική ομάδα La strada στο νηπιαγωγείο μας
ΜΥΡΙΣΑΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ
ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Το ηλεκτρονικό μας βιβλίο
Δημιουργήσαμε το βιβλίο “το μαγικό ταξίδι της φιλίας με το έλκηθρο” στα πλαίσια των εργαστηρίων δεξιοτήτων μια φορά και έναν καιρό ήταν η φιλία! Το κείμενο δημιουργήθηκε αφού εμπνευστήκαμε από διάφορες εικόνες , συζητήσαμε και αναπτύξαμε τις ιδέες μας όλοι μαζί ενώ για την εικονογράφηση τα παιδιά δουλέψαν στις ομάδες τους.