Αρχική » Ενημέρωση από την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Ενημέρωση από την Πυροσβεστική Υπηρεσία

Μια ενδιαφέρουσα και χρήσιμη ενημερωτική δράση-εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σήμερα 14/3/2023 στον προαύλιο χώρο του 12ου Γυμνασίου Λάρισας από την Πυροσβεστική Υπηρεσία για όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Οι αρχιπυροσβέστες Λαδόπουλος Απόστολος και Μπέης Παναγιώτης μας ενημέρωσαν με απλό και κατανοητό τρόπο για τις αιτίες και τις συνέπειες επικίνδυνων έκτακτων φαινομένων όπως οι πυρκαγιές, και για τους τρόπους πρόληψης και αντιμετώπισής τους.

Με προσοχή παρακολούθησαν και οι μαθητές μας, εκδηλώνοντας το ενδιαφέρον τους με ερωτήματα που έθεσαν σχετικά με το έργο των πυροσβεστών.

Τους ευχαριστούμε θερμά για τον κόπο τους και τους συγχαίρουμε για το ήθος και τη στάση τους. Η προσφορά τους και η εργασία τους δεν «κοστολογείται», καθώς θέτουν τη ζωή τους και τη σωματική τους ακεραιότητα σε κίνδυνο για την ασφάλεια του κοινωνικού συνόλου.

Ιούνιος 2024

Το τραγούδι της εβδομάδας: “Αυτές οι ξένες αγκαλιές” Η. Ανδριόπουλος – Μ. Ελευθερίου – Ά. Πρωτοψάλτη

26/6/: Παγκόσμια Ημέρα των Ηνωμένων Εθνών υπέρ των θυμάτων των βασανιστηρίων

26/6: Παγκόσμια Ημέρα κατά των Ναρκωτικών και της Παράνομης Διακίνησής τους