12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Βράβευση μαθητών από την Εστία Νέας Σμύρνης

Ιούν 202222

Συγχαρητήρια στους μαθητές της ΣΤ’ τάξης Γ.Ε. (ΣΤ1) και Π.Μ. (ΣΤ2) οι οποίοι βραβεύτηκαν από την Εστία Νέας Σμύρνης για την αξιόλογη σχολική τους επίδοση.

Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι

Ιούν 20222
1654161055857

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές του σχολείου μας που κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι της Ένωσης Γονέων Ν. Σμύρνης 2022.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι

Επιτυχόντες στα Πρότυπα Γυμνάσια

Μαΐ 202224

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας που πέτυχαν την εισαγωγή τους σε Πρότυπα Γυμνάσια.

Η κατανομή έχει ως εξής:

5 μαθητές/μαθήτριες στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής

1 μαθήτρια στο 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Αθηνών

2 μαθήτριες στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά

1 μαθήτρια με κλήρωση στο Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων  Πειραιά

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επιτυχόντες στα Πρότυπα Γυμνάσια

Όρια σχολείου

Φεβ 202223

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Όρια σχολείου

Νέος Κανονισμός Λειτουργίας Σχ. Έτους 2021-22

Φεβ 202223

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέος Κανονισμός Λειτουργίας Σχ. Έτους 2021-22

Εγγραφές Α’ Τάξης για το Σχ. Έτος 2022-23

Φεβ 202222

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές Α’ Τάξης για το Σχ. Έτος 2022-23

Πρωτόκολλο Σχολείων

Ιούν 20213

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρωτόκολλο Σχολείων

Δήλωση αποτελέσματος self-test – Σχολική κάρτα για COVID-19

Μαΐ 20219
αρχείο λήψης
 Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!
Ενόψει του ανοίγματος των σχολείων τη Δευτέρα 10/5/2021 σας στέλνουμε τις αναλυτικές οδηγίες όπως μας εστάλησαν από το Υπουργείο Παιδείας. Παραθέτω τα βασικά σημεία.
Είναι υποχρεωτικός ο αυτοδιαγνωστικός έλεγχος 2 φορές τη βδομάδα προ Δευτέρας και Πέμπτης έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση των μαθητών ( αναφέρονται και άλλοι τρόποι στην εγκύκλιο ). Τα τεστ διατίθενται δωρεάν από τα φαρμακεία, με την επίδειξη του ΑΜΚΑ .
Οι γονείς μετά τη διεξαγωγή του τεστ θα επισκέπτονται την ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr με τους κωδικούς του taxisnet και αφού επιλέξουν την κατηγορία ¨Σχολική κάρτα για covid-19 » υποβάλλουν το αποτέλεσμα και αν έχουν εκτυπωτή το εκτυπώνουν, διαφορετικά το προσκομίζουν με χειρόγραφη δήλωση. Ο μαθητής /τρια θα επιδεικνύει απλώς (δεν θα παραδίδει ) το έγγραφο στην τάξη του στη διάρκεια της 1ης ώρας και θα το ‘έχει μέχρι το επόμενο τεστ. Σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος θα ακολουθήσει τις οδηγίες της εγκυκλίου. Ώσπου να κάνει το δεύτερο τεστ σε δημόσια δομή δεν θα έρχεται στο σχολείο. Εννοείται ότι εφαρμόζονται όλα τα μέτρα πρόληψης και προστασίας, όπως αναλυτικά αναφέρονται στην επισυναπτόμενη εγκύκλιο ( υποχρεωτική χρήση μάσκας, χρήση αντισηπτικών, σχολαστικός καθαρισμός ,αερισμός αιθουσών κλπ ).
Ο/Η μαθητής/τρια που δεν θα έχει το απαραίτητο έγγραφο πιστοποίησης του διαγνωστικού ελέγχου δεν θα γίνεται δεκτός/ή στην τάξη Υ.Γ.
Η προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών θα γίνεται ως εξής:
1. Θ. Μιλησίου :Β΄ & Ε΄
2. Στρ.Παρασκευοπούλου:Α΄& ΣΤ΄
3. Μίμαντος: Γ΄& Δ΄
Ο Διευθυντής του Σχολείου
Χονδρός Ελευθέριος
από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δήλωση αποτελέσματος self-test – Σχολική κάρτα για COVID-19

ΠΑΣΧΑ 2021-ΕΥΧΕΣ

Απρ 202123

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΣΧΑ 2021-ΕΥΧΕΣ

Απρ 202113

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 6η Εθελοντική Αιμοδοσία -Σαββάτο 17 Απριλίου 2021-10:00-14:00 -Aίθουσα πολλαπλών χρήσεων