Πρόγραμμα eTwinning με τίτλο: Traditional Dances, Songs and Costumes, Legends and History

Στόχος του έργου είναι: Οι μαθητές να γνωρίσουν βιωματικά την Πολιτιστική τους Κληρονομιά, να γνωρίσουν καλύτερα την καταγωγή τους,  να έρθουν σε επαφή με μαθητές από άλλες χώρες, να γνωρίσουν την κουλτούρα άλλων χωρών, να βελτιώσουν τις επικοινωνιακές τους δεξιότητες στην αγγλική γλώσσα και στη χρήση των νέων τεχνολογιών.

Aim: The main goal of this project is for students to explore, through experience, their Cultural Heritage, gain a better understanding of their origins, connect with students from other countries, learn about different cultures and enhance their communication skills with regard to the English language and the use of new technologies.

Στα πλαίσια του προγράμματος βιντεοσκοπήσαμε  τα  θρακιώτικα κάλαντα των Χριστουγέννων “Σαράντα μέρες”