ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΗΠΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

εγγραφές για τη σχολική χρονιά 2021-2022

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΟΝΗΠΙΩΝ

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, για το σχολικό έτος 2021-2022 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, όπως τούτο ορίζεται στην παρ. 6 του άρθρου του ως άνω ΠΔ.

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, από το σχολικό έτος 2020-2021 και εφεξής, γίνονται μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής με Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής, σύμφωνα με το άρθρο 1, της υπ’ αρ. πρωτ. 53128/Δ1/2020 (Β 1767) ΚΥΑ των Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων και Επικρατείας αρμόδιο για θέματα Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

*οδηγίες  χρήσης στην είσοδο της πλατφόρμας

Ο αγιασμός του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς,

Ο αγιασμός του νηπιαγωγείου μας για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί μαζί με τα δημοτικά σχολεία (30ο και 7ο) τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:00 στο προαύλιο του σχολείου. Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική τόσο για τους γονείς όσο και για τα παιδιά. Μετά το πέρας του αγιασμού θα ακολουθήσει σύντομη ενημέρωση σχετικά με τους κανόνες υγιεινής που πρέπει να τηρούνται και θα δωθούν οι απαραίτητες οδηγίες για τη σωστή χρήση της μάσκας. Παρακαλούμε να τηρηθούν οι προβλεπόμενες αποστάσεις.

Σας ευχόμαστε μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!!

ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ

Η Γιορτή του Πατέρα είναι κινητή εορτή και στην Ελλάδα γιορτάζεται κάθε χρόνο την τρίτη Κυριακή του Ιουνίου.

Η γιορτή του πατέρα για το 2020 πέφτει την Κυριακή 21 Ιουνίου.

Τι μπορείς να κάνεις με τον μπαμπά σου, ή χωρίς αυτόν?
ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΕΥΧΕΣ

ΜΙΑ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥΠΕΡ ΗΡΩΑ!

ΠΑΙΞΤΕ ΜΑΖΙ

ΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΠΑΖΛ ΜΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΕ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ!

ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ