e-Twinning

Πρώτη Ετικέτα ποιότητας για το 11ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Ιωνίας Βόλου για το Ευρωπαϊκό έργο ” The Stolen Necklace” τη χρονιά 2021-2022 .Ήταν ένα υπέροχο ταξίδι γνωριμίας με πολιτισμούς 7 διαφορετικών Ευρωπαϊκών χωρών.Ένα μεγάλο Μπράβο στους πρωταγωνιστές αυτής της προσπάθειας , τους μαθητές της Ε’ τάξης που με δημιουργική διάθεση και ενθουσιασμό συνέβαλλαν με τα έργα τους στην επιτυχία του προγράμματος.Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να καλλιεργήσουν τις ψηφιακές τους δεξιότητες, ενισχύοντας τον ψηφιακό τους γραμματισμό.Να ευχαριστήσω τους συναδέλφους που με στήριξαν, την πρέσβειρα Θεσσαλίας Γωγώ Μανέτα για την πολύτιμη καθοδήγησή της και τους γονείς για την ανταπόκριση και εμπιστοσύνη που μου έδειξαν από την αρχή ως το τέλος. Ξεκινώντας τη Σχολική χρονιά με μια βράβευση μπορούμε να ελπίζουμε σε νέα ταξίδια γνώσεων που διευρύνουν τους ορίζοντες των μαθητών. Καλή και δημιουργική Σχολική χρονιά!

20220919 095421