10ο Νηπιαγωγείο Άρτας blog

Αγιασμός στο 10ο Νηπιαγωγείο

Σεπ 20235

kali skoliki xronia

Την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 9.30 π.μ θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Κατά την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, ο καθιερωμένος αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στον  χώρο του σχολείου.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις σχολικές μονάδες για την τέλεση του αγιασμού σύμφωνα με τον προγραμματισμό

Την ημέρα αυτή θα δοθούν οδηγίες για θέματα που αφορούν στην εφαρμογή του ωρολογίου προγράμματος και στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου.
Στην αρχή του πρώτου τριμήνου του διδακτικού έτους και για διάστημα όχι μεγαλύτερο των δύο (2) εβδομάδων μπορεί να εφαρμόζεται ευέλικτο ωράριο παραμονής στο Νηπιαγωγείο για προνήπια/νήπια που φοιτούν για πρώτη φορά, προκειμένου να διευκολυνθεί η προσαρμογή τους.

Το ευέλικτο ωράριο καθορίζεται από τον/την εκπαιδευτικό της τάξης και τον Σύλλογο Διδασκόντων/ουσών, σε συνεργασία με
τους γονείς ή κηδεμόνες του προνηπίου/νηπίου.

Μετά την πάροδο των δύο (2) εβδομάδων, το σύνολο των προνηπίων/νηπίων ακολουθεί κοινό ωράριο, σύμφωνα με την παρ. 7, του άρθρου 2, του Π.Δ 79/2017 (Α΄109)όπως τροποποιήθηκε και ισχύει.

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

Λάμπρου Δήμητρα

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγιασμός στο 10ο Νηπιαγωγείο

Τα σχόλια είναι κλειστά.