19 Μαϊου 2022. Ημέρα μνήμης Γενοκτονίας των Ποντίων
Πέρασαν 103 χρόνια…..
Για άλλη μια χρονιά το 10ο Δημοτικό Σχολείο Ασπροπύργου, συμμετείχε στις εκδηλώσεις της επετείου στη μνήμη της Γενοκτονίας των Ποντίων, πιστό στις αρχές του αλλά και στην Ιστορία…
Φέτος είχαμε και την τιμή να καταθέσουμε, ως σχολείο εκ μέρους της Α/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής, το στεφάνι, αποδίδοντας φόρο τιμής στους αείμνηστους προγόνους των αλησμόνητων πατρίδων……..……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Σχολικό έτος 2022-2023. Ημέρα μνήμης Γενοκτονίας των Ποντίων