Φεβ 20194

Τα τμήματα ΣΤ2 και Δ2 του σχολείου μας με τις δασκάλες τους κυρίες Καραγιάννη Μ. και Δημάκου Σ., συνεχίζοντας τη συνεργασία του με το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ, συμμετείχαν στην παραγωγή της πτυχιακής εργασίας της φοιτήτριας Παλάσκα Αθ. (υπό την εποπτεία της αναπληρώτριας καθηγήτριας κας Κωστούλη Τρ.), με θέμα τη διδασκαλία της Γλώσσασς μέσα από ολοκληρωμένα λογοτεχνικά κείμενα.
Όπως μας είπαν ενθουσιασμένα τα παιδιά των δύο τμημάτων:
“Διαβάσαμε τα δύο παραμύθια το «Σι Σου Ντο» και «Το όνομά μου είναι Μπααμπούρ» και μετά αποφασίσαμε ποια ήταν η βιβλιοπαρουσίαση που μας άρεσε περισσότερο για να τη δημοσιεύσουμε. Παρακάτω είναι οι δημιουργίες μας, ελπίζουμε να σας αρέσουν”.

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνεργασία του 100ου Δημοτικού με το Παιδαγωγικό Τμήμα του ΑΠΘ στην παραγωγή πτυχιακής εργασίας

Φεβρουάριος 2019