ΕΠΑΙΝΟΣ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΟΥΣ ΠΡΑΞΗΣ

Σεπ 201922

Το σχολείο μας πρωτοτυπεί και ευαισθητοποιεί τους μαθητές . Τα κορίτσια δώρισαν τα μαλλιά τους για να γίνουν περούκες για παιδιά με καρκίνο και αλωπεκία. Τους επιβραβεύουμε για την κοινωνική τους προσφορά με τον «Έπαινο ανιδιοτελούς πράξης». Μπράβο και στους γονείς των παιδιών που τους ενθαρρύνουν.

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΑΙΝΟΣ ΑΝΙΔΙΟΤΕΛΟΥΣ ΠΡΑΞΗΣ

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2019-2020

Σεπ 20192

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 στις 9.00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός εν όψει της νέας σχολικής χρονιάς στον αύλειο χώρο του σχολείου μας. Θα διανεμηθούν τα σχολικά βιβλία στα παιδιά και στη συνέχεια θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων – κηδεμόνων τους.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου εύχονται

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2019-2020

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

Ιούν 201914

Ο Διευθυντής του σχολείου και ο Σύλλογος διδασκόντων σας εύχεται

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ

Ιούν 20195

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ

Βραβείο Ακτίς Ονείρου 2019

Ιούν 20193

Στιγμιότυπα από τη βράβευση των μαθητών της ΣΤ τάξης στο Ολύμπιον, για την παράσταση «Οι Θεοί στη Σαλονίκη – λάντ», στα πλαίσια της συμμετοχής τους στους 19ους θεατρικούς αγώνες που διοργάνωσαν τα Πρότυπα Εκπαιδευτήρια Θεσσαλονίκης. Βραβείο σκηνικών και ενδυματολογίας. Και του χρόνου.

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Βραβείο Ακτίς Ονείρου 2019

Μαΐ 201930

Το σχολείο μας συμπεριλαμβάνεται στις σχολικές μονάδες που θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «Δημιουργική απασχόληση μαθητών κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών των Σχολείων – Καλοκαίρι 2019». Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο παρακάτω έγγραφο.

Λήψη αρχείου

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργική απασχόληση μαθητών κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών των Σχολείων για εργαζόμενες μητέρες – Καλοκαίρι 2019

ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ ΚΟΜΝΗΝΟΥ

Μαΐ 201919

Ο κλέφτης

από κάτω από: ΣΤ' τάξη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΓΑΣΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ ΚΟΜΝΗΝΟΥ

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΥΛΙΑΝΗΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ

Μαΐ 201914

Εργασίες της μαθήτριας του ΣΤ1 Δασκαλοπούλου Στυλιανής σε μορφή παρουσιάσεων (power point)

ΓΙΟΥΣΟΥΦ (2)

ΣΥΓΓΕΝΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ

από κάτω από: ΣΤ' τάξη | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΤΥΛΙΑΝΗΣ ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ

Απρ 201919

Ο Διευθυντής του σχολείου και ο Σύλλογος διδασκόντων σας εύχονται

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΕΥΧΕΣ

Απρ 201918

Την Τετάρτη 17/4/2019, στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος «Έθιμα και Παραδόσεις του τόπου μας κατά την περίοδο της Σαρακοστής και της Άνοιξης γενικότερα», οι μαθητές/τριες των τμημάτων της Γ΄ τάξης του 100ου και του 24ου Δημοτικών σχολείων Θεσσαλονίκης, αφού στόλισαν με χάρτινα αυγά δέντρα και θάμνους, συμμετείχαν στα παιχνίδια “Easter egghunt” και “pin-the-tail-on-the-bunny”. Οι παραπάνω δραστηριότητες πραγματοποιήθηκαν στον κήπο του 100ου Δημ. Σχολείου και διοργανώθηκαν από κοινού από τις δασκάλες των Αγγλικών και των δύο σχολείων.

από κάτω από: Νέες Ανακοινώσεις | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο «Έθιμα και Παραδόσεις του τόπου μας κατά την περίοδο της Σαρακοστής και της Άνοιξης γενικότερα»
« Παλιότερα άρθρα

ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ