Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ

Ναι,είναι αλήθεια!!! Τα σχολεία ανοίγουν. Σχολική χρονιά 2024-2025! Μια καινούρια χρονιά αρχίζει κι ένα νέο,όμορφο ταξίδι ξεκινά στο Νηπιαγωγείο Κορώνης.Ένα ταξίδι στη γνώση και στη φαντασία. Συνοδοιπόροι στο ταξίδι μας τα αγαπημένα μας παιδιά και εσείς οι γονείς τους! όλοι μαζί, ως μια ομάδα, κρατώντας ο ένας το χέρι του άλλου- όπως λέμε εμείς εδώ στο Νηπιαγωγείο Κορώνης είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρουμε!!!.Ραντεβού στον αγιασμό, στο Νηπιαγωγείο Κορώνης την Τετάρτη 11/9/2024πμ.!

Ενδοσχολική Επιμόρφωση

Συμμετοχή σε εθνικό θεματικό δίκτυο

Το σχολείο μας στα πλαίσια του προγράμματος  Αγωγής υγείας με τίτλο Είμαι ό,τι τρώω συμμετείχε κατά τη σχολική χρονιά 2023-2024 στο Εθνικό θεματικό Δίκτυο Αειφόρου Εκπαίδευσης με τίτλο: “Διατροφή Περιβάλλον και Υγεία”ΝΗΠ. Κορώνης_Βεβαίωση_Σχολείου_ΔΙΑΤΡΟΔΗ-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ&ΥΓΕΙΑ_2023-2024

Παγκόσμια ημέρα Περιβάλλοντος