Δωρεές προς το Νηπιαγωγείο Αγίας Τριάδας

Οι εκπαιδευτικοί του  Νηπιαγωγείου Αγίας Τριάδας με ιδιαίτερη τιμή και χαρά αποδέχτηκαν σημαντικές δωρεές βιβλίων παιδικής λογοτεχνίας που ενισχύουν τη λειτουργία της βιβλιοθήκης του Νηπιαγωγείου μας.

Γνωρίζοντας ότι αναπτύσσεται η ανάγνωση και η γραφή από την νηπιακή ακόμα  ηλικία, συνθήκη που διαδραματίζει σημαντικό ρόλο στην μελλοντική εξέλιξη του/της μαθητή/-τριας, η ενίσχυση της βιβλιοθήκης στο νηπιαγωγείο είναι καθοριστική στη διαμόρφωση ενός περιβάλλοντος εγγραμματισμού.

Ευχαριστούμε θερμά τις οικογένειες που έχουν προβεί στις πολύτιμες αυτές δωρεές!

Αν λοιπόν, σε κάποιους περισσεύουν μικροί θησαυροί που μπορεί να ενδυναμώσουν τη λειτουργία του Νηπιαγωγείου, μη διστάσετε να ρωτήσετε τις εκπαιδευτικούς αν είναι χρήσιμοι πριν τους πετάξετε.

20240620 112942 1

Σας ευχαριστούμε θερμά.

Οι εκπαιδευτικοί και οι μικροί μαθητές και οι μαθήτριες του Νηπιαγωγείου Αγίας Τριάδας.

Δωρεά βιβλίων Library 4all!

Τη σχολική χρονιά 2023-2024 η αστική μη κερδοσκοπική εταιρεία Library for all http://www.library4all.com/ συνεισέφερε στον εμπλουτισμό της βιβλιοθήκης του σχολείου μας , δωρίζοντάς μας υπέροχα παραμύθια!!!

Ευχαριστούμε Library 4all!!!

ΑΑΑ

Επίσκεψη στο Δημοτικό Σχολείο

Γιορτή της φύσης

Επίσκεψη στο νηπιαγωγείο του Διοικητή τροχαίας και υλοποίηση δράσης για οδική ασφάλεια

Επίσκεψη στο νηπιαγωγείο του Διοικητή τροχαίας και υλοποίηση δράσης στα πλαίσια του προγράμματος δεξιοτήτων με τίτλο «Ιππότες της οδικής ασφάλειας».
Ευχαριστούμε τον Διοικητή Τροχαίας Αστυνόμο Α΄ κ. Κωνσταντίνο Θάνο και την Ανθυπαστυνόμο κ. Παπανδριανού Μαρία για τον πολύτιμο χρόνο που μας αφιέρωσαν και για τις χρήσιμες συμβουλές. Επίσης ευχαριστούμε το ΙΚΤΕΟ ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ για την παροχή ηλεκτροκίνητων οχημάτων,και την έκδοση διπλωμάτων για τα παιδιά και τους γονείς κ. Τσάλη Σταύρο και κ. Τόμπρα Δημήτρη για την διαμόρφωση της αυλήςκαι την βοήθεια καθ΄ολη την διάρκεια της δράσης .

Ανανέωση διαγράμμισης διάβασης πεζών

Στα πλαίσια του προγράμματος δεξιοτήτων με τίτλο «Ιππότες της οδικής ασφάλειας» και κατόπιν αιτήματος του ΙΚΤΕΟ ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ προς την Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Ναυπλίου ,εγκρίθηκε με ΑΠ:14006 η ανανέωση διαγράμμισης διάβασης πεζών στον κεντρικό δρόμο που βρίσκεται η είσοδος του νηπιαγωγείου. Τη Δευτέρα 27 Μαΐου η διάβαση ανανεώθηκε χρωματικά από τον κ. Τσάλη Σταύρο , στέλεχος του ΙΚΤΕΟ ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ και γονέας προνηπίου που φοιτά στο νηπιαγωγείο. Ευχαριστούμε θερμά για την άμεση υλοποίηση και την τόσο σημαντική παρέμβαση, ζωτικής σημασίας για μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς.

Διαφάνεια1

Ανακοίνωση συμμετοχής του νηπιαγωγείου στη γιορτή της φύσης

afisa ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

Κάλαντα του Λαζάρου – Επίσκεψη στο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Τριάδας