ΑΡΧΙΚΗ

Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα μας!

Το νηπιαγωγείο είναι η πρώτη σχολική μονάδα που καλείται να προσφέρει στα παιδιά ευκαιρίες να ανακαλύψουν τη γνώση και να αγαπήσουν τη μάθηση με τον πιο ελκυστικό και ευχάριστο τρόπο, μέσα από οργανωμένες εκπαιδευτικές δραστηριότητες σε συνδυασμό με το παιχνίδι.

Σκοπός της ιστοσελίδας μας είναι:

• Να λαμβάνουν οι γονείς-κηδεμόνες έγκαιρη ενημέρωση για τα εκπαιδευτικά προγράμματα που υλοποιούνται στην τάξη μας.
  • Να ανοιχθεί το σχολείο μας στην κοινωνία μέσα από τη διάχυση του έργου του.
  • Να αναπτυχθούν νέοι δίαυλοι επικοινωνίας με συνάδελφους εκπαιδευτικούς και άλλα σχολεία.
  • Να γίνει ευρύτερα γνωστό το έργο της προσχολικής εκπαίδευσης και αγωγής που συντελείται στο ελληνικό νηπιαγωγείο, προκειμένου να υποστηριχθεί με την κατανόηση και τον σεβασμό που του αξίζουν.

Για να περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα μας, επιλέξτε τα άρθρα που βρίσκονται δεξιά ή το μενού που βρίσκεται στην οριζόντια στήλη στο επάνω μέρος.