Γενικό Λύκειο Ασβεστοχωρίου Θεσσαλονίκης

Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024: Ενημέρωση μέσω Κινητού Τηλεφώνου

Σας ενημερώνουμε ότι στον σύνδεσμο https://smsresults.minedu.gov.gr/ μπορούν οι υποψήφιοι να δηλώσουν τον αριθμό κινητού τηλεφώνου όπου θα λάβουν με SMS τους βαθμούς των Πανελλαδικών.

“Η υπηρεσία θα είναι διαθέσιμη από τις 17 Ιουνίου έως και τις 25 Ιουνίου 2024. Η είσοδος πραγματοποιείται με τα στοιχεία συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις. Με την εγγραφή τους, οι υποψήφιοι θα έχουν τη δυνατότητα να ενημερωθούν με γραπτό μήνυμα SMS για τη βαθμολογία τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024 όσο και τη Σχολή/Τμήμα Επιτυχίας τους.”

Ευχαριστήρια Επιστολή

Λήψη αρχείου

Δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου (Μ.Δ.) ΓΕΛ για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και Παράλληλου Μηχανογραφικού Δελτίου (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή σε Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ. (πρώην Ι.Ε.Κ.) έτους 2024.

Λήψη αρχείου

Ετήσια Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2023-2024)

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση Λυκείων για την συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου Εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και του Παράλληλου Μηχανογραφικού για την Εισαγωγή στα Δημόσια Σ.Α.Ε.Κ. 2024

Λήψη αρχείου

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: “Ενδοσχολικά: Η εφημερίδα των μαθητών του ΓΕΛ Ασβεστοχωριου”

Κατά το σχολικό έτος 2023 – 24 συνεχίστηκε για 2η χρονιά η λειτουργία της σχολικής εφημερίδας του ΓΕΛ Ασβεστοχωρίου, με υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Νιζαμίδου Μαρία (φιλόλογο) και συμμετέχουσα την κ. Μαλασιώτη Αναστασία (φιλόλογο). Η εφημερίδα  φιλοξένησε άρθρα των μαθητών σχετικά με τα ενδιαφέροντά τους, την σχολική ζωή και την επικαιρότητα και συνεργάστηκαν με τους μαθητές της Λέσχης Ανάγνωσης, ώστε να εξοικειωθούν με την διαδικασία  δημοσιογραφικής «κάλυψης» μιας συγκεκριμένης θεματικής ενότητας.

Link: “Η εφημερίδα των μαθητών του ΓΕΛ Ασβεστοχωρίου”

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: “Η κλασική μας Λέσχη”

Τη σχολική χρονιά 2023-24 στο Γελ Ασβεστοχωρίου πραγματοποιήθηκε πολιτιστικό πρόγραμμα με τίτλο : “Η κλασική μας Λέσχη” με υπεύθυνη καθηγήτρια τη φιλόλογο κ.Μαλασιώτη Αναστασία και συμμετέχουσα τη φιλόλογο κ.Νιζαμίδου Μαρία με στόχο την καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας των μαθητών του σχολείου μας και τη γνωριμία τους με σπουδαία έργα της κλασικής Νεοελληνικής λογοτεχνίας. Στους στόχους μας, η συνέχιση της προσπάθειας και την επόμενη σχολική  χρονιά με περισσότερες δράσεις και αφορμές για “λογοτεχνικό” διάβασμα!

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ: ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ Γ’ ΤΆΞΗΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΓΕΛ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΣΠΕΡΙΝΩΝ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2024 & ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Λήψη αρχείου