#2ο ΔΩΡΕΑΝ μάθημα Προγραμματισμού με C++ για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής

EPY_PDP_Lessons_18FEB2017

Προγραμματισμός με C++

Το Παράρτημα Μακεδονίας-Θράκης της Ελληνικής Εταιρίας Επιστημόνων και Επαγγελματιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών [ΕΠΥ] διοργανώνει στις ​​18 Φεβρουάριου 2017 στη Θεσσαλονίκη​,​ το 2ο κατά σειρά ΔΩΡΕΑΝ μάθημα Προγραμματισμού και προετοιμασίας για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής για μαθητές ​​Γυμνασίου, ​​Λυκείου, αλλά κατά περίπτωση και μαθητές τελευταίων τάξεων Δημοτικού.

Για την παρακολούθηση απαιτείται  η συμπλήρωση της φόρμας: https://goo.gl/o3Gtra

Επισκέπτες-Εκπαιδευτικοί μπορούν επίσης να δηλώσουν συμμετοχή εφόσον στην επιλογή “Τάξη” της φόρμας δηλώσουν “εκπαιδευτικός”. Στην τελική επιλογή για την παρακολούθηση προηγούνται οι μαθητές που συμμετέχουν ή πρόκειται να συμμετάσχουν ως διαγωνιζόμενοι στον 29ο ΠΔΠ.

Περισσότερες πληροφορίες για τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Πληροφορικής [ΠΔΠ] καθώς και τα θέματα της 1ης φάσεις μπορείτε να τα βρείτε στην επίσημη του ΠΔΠ www.pdp.gr

Για την ΟΕ του ΠΔΠ

Λία [Θεοδούλη] Τερζίδου