Θερινή λειτουργία σχολείου
Ανακοίνωση Το σχολείο μας, κατά το διάστημα Ιουλίου – Αυγούστου 2024, θα εξυπηρετεί τους πολίτες σύμφωνα με τον παρακάτω προγραμματισμό: Πέμπτη, 4 Ιουλίου…
ΠερισσότεραΑνακοίνωση Το σχολείο μας, κατά το διάστημα Ιουλίου – Αυγούστου 2024, θα εξυπηρετεί τους πολίτες σύμφωνα με τον παρακάτω προγραμματισμό: Πέμπτη, 4 Ιουλίου…
ΠερισσότεραΑπό τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή…
ΠερισσότεραΤο μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών από μετάφραση υπό μία νέα προσέγγιση. Ήρωες και ηρωίδες του Ομήρου με τα μάτια των εφήβων του 21ου…
ΠερισσότεραΈνα όμορφο ταξίδι τελείωσε. Ένα άλλο ξεκινά! Ευχαριστούμε πολύ όλους και όλες για την παρουσία σας στη χθεσινή τελετή λήξης του σχολικού έτους…
ΠερισσότεραΜετάβαση στο padlet.com Λήψη αρχείου
ΠερισσότεραΤα βιβλία μας ενώνουν_Παραδοτέο ΕΚΘΕΣΗ ΠΕΠΡΑΓΜΕΝΩΝ Τα βιβλία μας ενώνουν
ΠερισσότεραΦίλες και φίλοι, με χαρά σας παρουσιάζουμε το 2ο τεύχος του θεματικού περιοδικού μας: 2ο τεύχος Ελπίζουμε να το απολαύσετε. Περιμένουμε τα σχόλιά…
ΠερισσότεραΣυγχαρητήρια στα παιδιά μας!
ΠερισσότεραΜία πολύ όμορφη εμπειρία! Παιδιά και εκπαιδευτικοί από τα: 1ο Γυμνάσιο Σπάτων, 1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδας και Γυμνάσιο Κυπαρισσίας επισκέφτηκαν το σχολείο μας. Είχαμε…
ΠερισσότεραΣτα πλαίσια της Δράσης “Καλλιέργεια διαπροσωπικών σχέσεων μεταξύ μαθητών/τριών” υλοποιήθηκε στο σχολείο μας , την Τετάρτη 24 Απριλίου, βιωματική δράση από το…
ΠερισσότεραΘερμά συγχαρητήρια στη μαθήτρια του σχολείου μας, Πραματάρη Χριστιάνα, για το 2ο Βραβείο διάκρισης που έλαβε στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμού στην Α’…
ΠερισσότεραΜε τη συνεργασία των σχολείων της Μονεμβασίας και υπό την καθοδήγηση της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης, πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση με θεματολογία σχετική με την…
ΠερισσότεραΕυχαριστούμε πολύ την κ. Ασπασία Γκουντούνα, Κοινωνική Λειτουργό και επιστημονικό στέλεχος του Κέντρου Πρόληψης Νομού Λακωνίας “ΔΙΑΥΛΟΣ” για την εξαιρετική της ομιλία και…
ΠερισσότεραΥλοποιήθηκε πρόγραμμα συνεκπαίδευσης με τη συνεργασία του σχολείου μας και του ΕΝΕΕΓΥΛ Κορωπίου. Γενικότερη στόχευση του προγράμματος αυτού αποτελούσε η προώθηση παιδαγωγικών πρακτικών…
ΠερισσότεραΜουσικές στο Κάστρο Μονεμβασίας. Ένα όμορφο απόγευμα! Μία όμορφη συνεργασία! Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλα τα παιδιά των χορωδιών! Παρατίθενται στιγμιότυπα από την…
ΠερισσότεραΠραγματοποιήθηκε σήμερα το Πείραμα του Ερατοσθένη στο σχολείο μας. Ο ήλιος λιγοστός αλλά τα καταφέραμε.
ΠερισσότεραΤο σχολείο μας υποδέχεται τη χορωδία του Ενιαίου Ειδικού Επαγγελματικού Γυμνασίου – Λυκείου Κορωπίου στη Μονεμβασιά. Σας προσκαλούμε στο Κάστρο για ένα απόγευμα…
ΠερισσότεραΣυγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τους ρόλους που ανάλαβαν και για την υποστήριξη διεξαγωγής του ενδοσχολικού τουρνουά μπάσκετ.
ΠερισσότεραΕυχαριστούμε τη Νοσηλευτική Μονάδα Μολάων και τον κο Χατζή Γεώργιο, Δντη ΕΣΥ για την υποστήριξη της ενδοσχολικής επιμόρφωσης. Ιδιαίτερες ευχαριστίες προς τους/τις γιατρούς:…
ΠερισσότεραΣυμμετοχών συνέχεια: 3ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης: Alan Turing». Συγχαρητήρια στα παιδιά!
Περισσότερα