Γυμνάσιο-Λύκειο Καμπάνη και European School Radio

Το Γυμνάσιο Καμπάνη, ήταν το δεύτερο σχολείο που συμμετείχε μετά την Εκάλη, και έπαιξε σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του Διαδικτυακού Σχολικού Ραδιοφώνου σε EUROPEAN SCHOOL RADIO.

Σε άρθρο που δημοσιεύτηκε πρόσφατα, διαβάστε μια πολύ σύντομη ιστορική διαδρομή του ESR  και κυρίως τις ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ δραστηριότητες του Γυμνασίου – Λυκείου Καμπάνη για το Ραδιόφωνο όπως καταγράφονται απο τον συγγραφέα.

Στο άρθρο δίνονται ιδέες για εκπομπές, την συνεργασία των σχολείων στο ραδιόφωνο, τη συνεργασία των καθηγητών και των μαθητών, για τον τρόπο παραγωγής εκπομπών καθώς και κάποιους τρόπους συμμετοχής και ανάπτυξης του ραδιοφώνου.

Με τιμή

Γιαγκούλης Νίκος, ΠΕ19 ,   καθηγ. Γυμνάσιο Καμπάνη, Κιλκίς

MSc (Computer Science), MBA(Marketing)

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2011/04/14/%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%ce%bb%cf%8d%ce%ba%ce%b5%ce%b9%ce%bf-%ce%ba%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%ac%ce%bd%ce%b7-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-european-school-radio/