Η βασιλεία του Μιχαήλ Γ΄

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Ιστορία Β Γυμνασίου | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η βασιλεία του Μιχαήλ Γ΄

η Εικονομαχία

Byzantine ruins, Sinop in 1970 (085 r)

“Byzantine ruins, Sinop in 1970 (085 r)” από DB’s travels διατίθεται με άδεια χρήσης CC by-nc-nd-2.0

Κατηγορίες: Ιστορία Β Γυμνασίου | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο η Εικονομαχία

Οι ανακαλύψεις

Μετάβαση στο padlet.com

Κατηγορίες: Ιστορία Β Γυμνασίου | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι ανακαλύψεις

Οι ανακαλύψεις

Κατηγορίες: Ιστορία Β Γυμνασίου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οι ανακαλύψεις

Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων και φίλων ατόμων με Αυτισμό και Ειδικές Ανάγκες «Η Αγία Σκέπη» και η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ομόνοιας συμπράττουν σε μια δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης, η οποία θα πραγματοποιηθεί στην Καλαμάτα, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022.

Θέμα της: «Ο αθλητισμός είναι ζωή! Ανήκει σε όλους»

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στο Γήπεδο Λουκαρέας, όπου στις 09:00 θα πραγματοποιηθεί φιλικός αγώνας ανάμεσα στις ακαδημίες Ομόνοιας και Λεΐκων, ενώ στις 10:30 θα ακολουθήσει συζήτηση και εμψύχωση των παιδιών με τον πρωταθλητή στο τένις με αμαξίδιο, Γιώργο Λαζαρίδη.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες 1ου Γυμνασίου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία

Δράση Πρόληψης της Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού

Πρόσκληση
Η Διεύθυνση και τα μέλη της Ομάδας Δράσεων Πρόληψης Περιστατικών Σχολικής Βίας του 1ου Γυμνασίου Καλαμάτας σας προσκαλούν τη Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 7.15 μμ. σε ημερίδα με θέμα «Σχολική Βία και Ηλεκτρονικός Εκφοβισμός». Η παρουσία όλων των γονέων και των κηδεμόνων των μαθητών του σχολείου κρίνεται απαραίτητη για να διασφαλίσουμε μέσα από τη συνεργασία μας την κατά το δυνατόν καλύτερη λειτουργία του σχολείου μας.
Ο Διευθυντής                                                                   Τα μέλη της ΟΔΠ

Πεφάνης Νικόλαος                                                             Καραγιάννη Ευθυμία
Σπίνου Ευσταθία

Κατηγορίες: Δραστηριότητες 1ου Γυμνασίου | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράση Πρόληψης της Βίας και του Σχολικού Εκφοβισμού