Διατροφή

Video youtube

Κατηγορίες: home economics, διατροφή | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διατροφή

Περιβάλλον

Οικιακή Οικονομία

Φωτογραφία1

Κατηγορίες: home economics, οικολογία | Ετικέτες: , , , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Περιβάλλον

Τοπία Ελλάδας

Κατηγορίες: home economics, εικόνες, φύση | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τοπία Ελλάδας

Ατμοσφαιρική ρύπανση

Η ατμοσφαιρική ρύπανση βλάπτει την υγεία του ανθρώπου και το περιβάλλον. Στην Ευρώπη, οι εκπομπές πολλών ατμοσφαιρικών ρύπων έχουν μειωθεί σημαντικά τις τελευταίες δεκαετίες με αποτέλεσμα τη βελτίωση της ποιότητας της ατμόσφαιρας στην περιοχή. Ωστόσο, οι συγκεντρώσεις ατμοσφαιρικών ρύπων παραμένουν σε υπερβολικά υψηλό επίπεδο και τα προβλήματα ποιότητας του αέρα εξακολουθούν να υπάρχουν. Σημαντικό ποσοστό του ευρωπαϊκού πληθυσμού κατοικεί σε περιοχές, ιδιαίτερα σε πόλεις, όπου παρουσιάζονται υπερβάσεις στα πρότυπα ποιότητας του αέρα: το όζον, το διοξείδιο του αζώτου και τα αιωρούμενα σωματίδια (ΑΣ) ενέχουν σοβαρούς κινδύνους για την υγεία. Πολλές χώρες έχουν υπερβεί ένα ή περισσότερα από τα όρια εκπομπών του 2010 για τέσσερις σημαντικούς ατμοσφαιρικούς ρύπους. Ως εκ τούτου, το θέμα της ατμοσφαιρικής ρύπανσης παραμένει σημαντικό.

Κατηγορίες: home economics, ατμοσφαιρική ρύπανση, οικολογία | Ετικέτες: , | Γράψτε σχόλιο

Βίντεο για οικολογία

Κατηγορίες: home economics, οικολογία, φύση | Γράψτε σχόλιο