ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Το Δημοτικό Σχολείο Ξηροπηγάδου, υπάγεται στην Δ/νση Πρωτ/μιας Εκπ/σης  Ν. Αιτωλοακαρνανίας.

Το Σχολείο λειτούργησε για πρώτη φορά το 1937 ως διθέσιο. Σήμερα έχει 60 μαθητές και λειτουργεί ως 6/θεσιο στην πρωινή βάρδια. Το απόγευμα λειτουργεί

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

• Μην δίνετε ποτέ τα προσωπικά σας στοιχεία, ούτε να αποκαλύπτετε σε άλλους χρήστες του Διαδικτύου πληροφορίες που αφορούν τους φίλους σας, την οικογένειά σας ή το σχολείο σας.
  • Δεν πρέπει να δίνετε σε κανέναν τον κωδικό πρόσβασης του λογαριασμού που έχετε στο Διαδίκτυο
  • Μην ανοίγετε μηνύματα e-mail

Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2017

Την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2017 , ημέρα αφιερωμένη στην ασφάλεια  του διαδικτύου, οι μαθητές  της  Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης στα πλαίσια συμμετοχής μας στο Θεματικό Δίκτυο «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο» ενημερώθηκαν από τον υπεύθυνο δάσκαλο, κ.Σωτηρόπουλο, για το σχετικό θέμα. Στην συνέχεια  κλήθηκαν να μας πουν την δική τους  άποψη .

Συγκεντρώσαμε όλες τις απόψεις  και