Αποφοίτηση Στ’ !
Με ανάμεικτα συναισθήματα αποχαιρετήσαμε την Πέμπτη στις 13 Ιουνίου τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Τους ευχόμαστε κάθε επιτυχία στο μέλλον που τους ανήκει. Οι μαθητές της Στ´μαζί με τις δασκάλες τους αποχαιρέτησαν μικρούς και μεγάλους, συμμαθητές, και γονείς με ένα θεατρικό εμπνευσμένο από τον ελληνικό κινηματογράφο. 6 ολόκληρα χρόνια μαζί, μαθήματα – διαλλείματα – γιορτές – εκδρομές – δράσεις – φωνές – κλάματα – αλλά κυρίως αγάπες και αγκαλιές.
Ακολούθησε η προβολή αναμνηστικού βίντεο με στιγμές των έξι χρόνων των μαθητών μας στο σχολείο αποτυπωμένες σε φωτογραφίες και η συγκίνηση έφτασε στο αποκορύφωμα… Για το τέλος χειροκροτήσαμε καθένα μαθητή να παραλαμβάνει το αναμνηστικό δώρο και το κέρασμα από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.
Εμείς δεν έχουμε παρά να ευχηθούμε Καλό Καλοκαίρι σε όλους, αλλά κυρίως στους μεγάλους μαθητές μας που θα ξαναγίνουν πρωτάκια στο νέο τους σχολείο, να ξεκουραστούν και να ξεκινήσουν στο Γυμνάσιο με υγεία και ηρεμία, έχοντας την πόρτα του σχολείου μας πάντα ανοιχτή να περνούν και να ακουμπούν ανησυχίες και χαρές τους!!!