Υλοποίηση Προγράμματος «Σχολικά Γεύματα»

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΣΧΟΛΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ 2021 22

ΣΥΝ.2 ΥΠΕΘΥΝΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Αγιασμός 2021.

Πρώτη μέρα στο σχολείο, με την τέλεση του καθιερωμένου Αγιασμού . Καλή μας χρονιά! Με υγεία, συνεργασίες και κατανόηση από όλους-ες.

Έναρξη σχολικής χρονιάς. Ημέρα Αγιασμού.

Αγαπητοί γονείς,

ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου και ώρα 9π.μ. Λήξη και αποχώρηση μαθητών στις 10 π.μ.

Οι μαθητές-τριες θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου,  επιδεικνύοντας στους εφημερεύοντες εκπαιδευτικούς τη βεβαίωση  του self test, ενώ οι γονείς θα πρέπει να παραμείνουν εκτός του αύλειου χώρου.

Την Τρίτη τα μαθήματα ξεκινούν κανονικά από 8.15 έως 13.15 μ.μ.

Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά από Τρίτη, 14 Σεπτ.  Επίσης τα δρομολόγια με το σχολικό λεωφορείο θα πραγματοποιούνται κανονικά από Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου.

Σύμφωνα με ενημέρωση από την Διεύθυνση Α/θμιας Εύβοιας, μπορείτε να προμηθευτείτε από τις 8-17 Σεπτεμβρίου , 6 δωρεάν self test από Φαρμακεία, για τις επόμενες 3 εβδομάδες.

Πρόγραμμα αρχή-ΖΩ! για μαθητές Α ΄ταξης

prosklisi_arxi.zw_2021-2022synoptiki_perigrafi_arxi.zw_2021-2022ypeythini_dilosi_ofeloumenou

Νέος Νόμος 4823/3-8-21 για την Παιδεία

Για γονείς μαθητών! Σας ενδιαφέρει!

Λήξη σχολικής χρονιάς 2020-21.

Καλή συνέχεια

Διονύση, Μάριε, Αντώνη, Γιώργο, Κωνσταντίνε, Κέλλυ, Αθηνά, Κωνσταντίνα, Αργυρούλα, Λάμπρο, Θοδωρή, Γιώργο Σκ., Σταύρο, Γιάννη.

Υγεία, καλοτυχία και αρμονία στη ζωή σας!

Δράσεις στο μάθημα Αγγλικών

Οι μαθητές με την εκπαιδευτικό Αγγλικής γλώσσας, έπαιξαν παιχνίδια στην αυλή και ζωγράφισαν μπλουζάκια με συνθήματα για το Περιβάλλον.

Δράσεις στο σχολείο

Δημιουργία εκπαιδευτικού παιχνιδιού στην Βυζαντινή Ιστορία από την εκπαιδευτικό και τους μαθητές-τριες  της Ε΄τάξης.

Συμμετοχή του σχολείου μας στο Διαδικτυακό Φεστιβάλ » Με το σακίδιο του Θεάτρου»

Λίγα λόγια για το Φεστιβάλ

Οι μαθητές-τριες της Γ’ και Δ’ τάξης, συμμετείχαν με την εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής, στο Διαδικτυακό  Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου.

Σελίδα 1 από 9

Υποστηριζόμενο από blogs.sch.gr & Θέμα βασισμένο στο Lovecraft από τον Anders Norén