Δημοτικό Σχολείο Δαλαμανάρας

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 21

Η ανακοίνωση αναφέρεται:

στην 15-6-2017, τελευταία μέρα των μαθητών στο σχολείο για τη σχολική χρονιά 2016-2017,

στη δήλωση για το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου για το σχολικό έτος 2017-2018.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΟΡΤΗΣ

Πέμπτη 8-06-2017

Η προγραμματισμένη μας εκπαιδευτική επίσκεψη στην κατασκήνωση  Freeland στο Χιλιομόδι αναβάλλεται λόγω βροχερού καιρού για την:

Τρίτη 13-06-2017

ώρα αναχώρησης :  8:15

ώρα επιστροφής : 16:00

παιδιά αναμείνατε….

< Μαθηματικά και παιχνίδι >

ή

Όλα είναι μαθηματικά!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 16

(για τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης: εγγραφές στο ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 17

(για τους μαθητές της Δ ΄ τάξης :  επιλογή της Δεύτερης ξένης γλώσσας που  θα ακολουθήσουν στην Ε΄ τάξη)

Τρίτη 2 Μαΐου όλο το σχολείο υλοποίησε το σχέδιο : » εκρηκτική, αυθόρμητη άνοιξη«.

Τι χρειάστηκε;

Χαρτί, μπογιές, δακτυλομπογιές, πινέλα, διάθεση, χρώμα, αυλή, όλοι οι μαθητές και οι δάσκαλοι.

Το αποτέλεσμα :

ΣΤ, Α τάξεις

Ε, Β τάξεις

Γ,Δ τάξεις

ακούγεται θέμα από σύνθεση του Νίκου Σκαλκώτα

6/ΘΕΣΙΟ    ΔΗΜΟΤΙΚΟ                                   ΣΧΟΛΕΙΟ                                               ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ

Δαλαμανάρα 05/04/2017
Αγαπητοί γονείς,την Παρασκευή 7 Απριλίου το Σχολείο σταματά τις εργασίες του για τον εορτασμό των Αγίων ημερών του Πάσχα.Για το λόγο αυτό θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός των μαθητών το πρωί και στη συνέχεια το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά.

Παρακαλείσθε να προετοιμάσετε τα παιδιά σας για τη Θεία κοινωνία, εφόσον το επιθυμείτε.

Κλείνοντας, το Διδακτικό προσωπικό του Σχολείου και οι μικροί Μαθητές, σας ευχόμαστε ολόψυχα…

Καλή Ανάσταση!

Ο Δ/ντής του Σχολείου

διευθύνσεις

Δαλαμανάρα 28/03/2017

ΠΡΟΣ

Γονείς &    Κηδεμόνες Μαθητών

Αγαπητοί γονείς

σας ενημερώνουμε ότι σε συνεργασία με τον ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ (Τοπικό Τμήμα Άργους) θα συγκεντρωθούν είδη διατροφής για συμπολίτες μας που βιώνουν συνθήκες φτώχειας και αποκλεισμού.

Το Σχολείο μας θα συμμετέχει με τη συγκέντρωση με 1 κιλό φασόλια από κάθε μαθητή, εφόσον αυτό είναι δυνατό έως 31/03/2017.

Η προσπάθεια είναι προαιρετική γι’ αυτό και είναι σεβαστή η δική σας επιθυμία ή αδυναμία  για συμμετοχή στην παραπάνω προσπάθεια.

ο Δ/ντής του Σχολείου

Σταυρόπουλος Ανδρέας