Δημοτικό Σχολείο Άρδασσας: Γιορτή λήξης σχολικού έτους

Η γιορτή λήξης του σχολικού έτους πραγματοποιήθηκε στις 13 Ιουνίου 2024 στην αυλή του  Δημοτικού Σχολείου Άρδασσας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων με τη συμμετοχή μαθητών, γονέων, εκπαιδευτικών, αλλά και πολλών συγγενών και φίλων του σχολείου.

Η γιορτή λήξης του σχολείου, που έχει γίνει πλέον θεσμός για την τοπική κοινωνία, πραγματοποιήθηκε  μέσα σε ένα κλίμα χαράς και διασκέδασης για τους μαθητές, αλλά και για όσους είχαν την χαρά να παρευρεθούν σε αυτή την όμορφη γιορτή, που ξεκίνησε με θεατρικά ακολούθησαν παιχνίδια  και έκλεισε με χορό και τραγούδια.
Συγχαρητήρια σε ολόκληρη την εκπαιδευτική κοινότητα του Δημοτικού Σχολείου Άρδασσας για την υπέροχη γιορτή που χάρισε στα μέλη και τους φίλους της.
Καλό καλοκαίρι σε όλους!
Φωτογραφία 1
Φωτογραφία 2IMG a7198dc8216b5e2052ade375364473c1 V2

Φωτογραφία 2Πραγματοποιήσαμε και φέτος  την Δευτέρα 27 -5-2024 την  εκπαιδευτική ημερήσια εκδρομή μας.

Επισκέφτηκαμε το μουσείο της Βεργίνας , που αποτελεί ένα κόσμημα του πολιτισμού των Μακεδόνων ,καθώς και τα ανάκτορα που εγκαινιάστηκαν φέτος.
Ευχαριστούμε θερμά την επιχείρηση ΕΞΑΚΟΥΣΤΙΔΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ι.Κ.Ε  για την οικονομική κάλυψη της εξαιρετικής ξενάγησης που έτυχε το Σχολείο μας.
Συνεχίσαμε στον Άγιο Νικόλαο της Νάουσας και τελειώσαμε την περιήγησή μας στους καταρράκτες της Έδεσσας που εντυπωσίασαν τα παιδιά..

Untitled 2

ΑΓΩΝΕΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑ ΣΤΙΒΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΕΟΡΔΑΙΑΣ 2024

Δ.Α.Κ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ -21-5-2024

ΤΡΙΤΗ Η ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΣΤΑ  50μ.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ-ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ  ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ.

IMG 20240515 1105381

IMG 20240515 110549Με τη βοήθεια των τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου καταφέραμε να μεταφέρουμε το εργαστήρι πληροφορικής σε μια αίθουσα μέσα στο κτήριο του σχολείου.

Η Εκπαιδευτικός Πληροφορικής κ.Χλωρίδου Αναστασία και τα παιδιά πλέον μπορούν να δουλεύουν  σε ένα χώρο άνετο , φωτεινό , ζεστό και ευχάριστο ,έχοντας ο καθένας τη δική του μονάδα υπολογιστή…

4η Ολυμπιακή εβδομάδα

Το σχολείο μας  συμμετείχε  στην 4η Ολυμπιακή εβδομάδα  29/4/2024-3/5/2024《Η Ολυμπιακή εβδομάδα στο δρόμο για το Παρίσι 2024》με ζωντανές συνδέσεις με αρχαία Ολυμπία,μουσεία,αθλητές.Σκοπός να ευαισθητοποιηθούν και να κινητοποιηθούν οι μαθητές σε διαμόρφωση συμπεριφορών και δεξιοτήτων που εκπορεύονται από το πνεύμα του Ολυμπισμού.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

IMG 20240419 101829

Tην Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 το Σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής Πτολεμαϊδας. Στόχος η ευαισθοτοποίηση των μαθητών μας σε θέματα κυκλοφοριακής αγωγής , η εξοικείωση με τα σήματα και τους κανόνες κυκλοφορίας πεζών και οχημάτων.Ευχαριστούμε την Δημοτική Επιτροπή Παιδείας για τις ενέργειες της και την δημοτική αστυνόμο κ.Βασιλική Μπανταλά για την εξαιρετική της ενημέρωση.