ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ BLOG

Καλώς ήρθατε!!!

Είμαι η Άννα Πολυζώη και έχω την τύχη να κάνω αυτό το ευλογημένο επάγγελμα που λέγεται “δασκάλα”!!!Εργάζομαι ήδη επτά χρόνια και αυτή είναι μια μικρή απόπειρα να φτιάξω το δικό μου blog… στο οποίο θα προσπαθήσω να διοχετεύσω το υλικό που χρησιμοποιώ στην τάξη μου, καθώς και όλες τις ιδέες, που συνοδεύουν αυτό!

Με λίγα χρόνια υπηρεσίας – εμπειρίας και πολλή όρεξη θα ταξιδέψουμε μαζί είτε είστε δάσκαλοι, είτε γονείς, είτε μαθητές… στον όμορφο κόσμο της γνώσης!

Κινητήριος δύναμή μας είναι η πεποίθηση πως όλοι μπορούν να τα καταφέρουν, εφόσον ο δάσκαλος καταφέρει ή έστω προσπαθεί να δημιουργήσει ένα φιλικό, δημιουργικό και ευχάριστο περιβάλλον εφοδιασμένο με πολλά ερεθίσματα, το οποίο θα αγκαλιάσει τον κάθε μαθητή/τρια συμβάλλοντας στην ανοδική του πορεία σε επίπεδο γνωστικό, συναισθηματικό και ψυχοκινητικό!

Φέτος έχω την Ε΄τάξη…με 22 υπέροχα παιδιά! Δεν ξέρω πώς γίνεται αλλά συνέχεια καταλήγω να αναλαμβάνω Ε΄και ΣΤ’, τάξεις τις οποίες αγαπώ πολύ!!!

Καλή πλοήγηση!

Φιλικά