5o Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ

καλο καλοκαιρι

Εκδήλωση Γ’ και Ε’ Τάξης

Σήμερα 6 Ιουνίου 2024 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η “Γιορτή του Βιβλίου” από την Γ’ και Ε’ Τάξη.

Ευχαριστούμε τα παιδιά για την όμορφη παρουσίαση, τις εκπαιδευτικούς των Γ’ και Ε’ τάξεων, κα. Πράπα Ελένη, κα Νάνου Κυριακή, κα Μιχαήλ Σοφία, κο Λαγκώνη Νικόλαο, κα. Τσάτσα Ιφιγένεια και κα Δρακάτου Ελένη για την υπέροχη δουλειά και όλους τους γονείς και κηδεμόνες για την παρουσία τους.

γιορτη βιβλιου

ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΑΘΗΝΑ

100000592110000059191000005918Την  Τετάρτη  29 Μαΐου 2024 οι μαθητές της Δ΄ και οι εκπαιδευτικοί της τάξης κ. Δημοπούλου Μαργαρίτα, κ. Κωστή Ευφροσύνη, κ. Τσάτσα Ιφιγένεια και κ. Μιχαήλ Σοφία, δασκάλα της Μουσικής,  πραγματοποίησαν μια επιτυχημένη εκδήλωση για την παρουσίαση του βιβλίου τους με τίτλο «Μια γεύση από την Αρχαία Αθήνα». Στο τέλος της γιορτής ακολούθησε δείπνο με «αρχαιοελληνικά» εδέσματα, που είχαν ετοιμάσει οι γονείς της τάξης σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τους διοργανωτές αυτής της υπέροχης εκδήλωσης.

ΤΕΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 2024 — ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ…ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ

προσκληση τελικης γιορτης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ Δ ΤΑΞΗΣ

προσκληση δ ταξη