Σήμερα 6 Ιουνίου 2024 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η “Γιορτή του Βιβλίου” από την Γ’ και Ε’ Τάξη.
Ευχαριστούμε τα παιδιά για την όμορφη παρουσίαση, τις εκπαιδευτικούς των Γ’ και Ε’ τάξεων, κα. Πράπα Ελένη, κα Νάνου Κυριακή, κα Μιχαήλ Σοφία, κο Λαγκώνη Νικόλαο, κα. Τσάτσα Ιφιγένεια και κα Δρακάτου Ελένη για την υπέροχη δουλειά και όλους τους γονείς και κηδεμόνες για την παρουσία τους.
Την Τετάρτη 29 Μαΐου 2024 οι μαθητές της Δ΄ και οι εκπαιδευτικοί της τάξης κ. Δημοπούλου Μαργαρίτα, κ. Κωστή Ευφροσύνη, κ. Τσάτσα Ιφιγένεια και κ. Μιχαήλ Σοφία, δασκάλα της Μουσικής, πραγματοποίησαν μια επιτυχημένη εκδήλωση για την παρουσίαση του βιβλίου τους με τίτλο «Μια γεύση από την Αρχαία Αθήνα». Στο τέλος της γιορτής ακολούθησε δείπνο με «αρχαιοελληνικά» εδέσματα, που είχαν ετοιμάσει οι γονείς της τάξης σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων.
Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τους διοργανωτές αυτής της υπέροχης εκδήλωσης.