Διασκεδάζοντας με τα γράμματα του ονόματός μου

Την τελευταία εβδομάδα του Σεπτεμβρίου ασχοληθήκαμε με τα γράμματα του ονόματός μας. Παρατηρήσαμε τα γράμματα του δικού μας ονόματος και των φίλων μας, παίξαμε, βάζοντας σε σωστή σειρά τα γράμματα και υλοποιήσαμε κατασκευές με θέμα “το όνομα μου”.

photo output  photo output 1 photo output 2

IMG 4201 1            IMG 4195 1    IMG 4199

IMG 4233    IMG 4229 IMG 4231  IMG 4232

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Σήμερα Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00, πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου μας ο αγιασμός. Εκπαιδευτικοί και γονείς ευχηθήκαμε στους μαθητές μας μια καλή σχολική χρονιά!

Ευχές – Ενημέρωση

Με τις ευχές μας για μια καλή και δημιουργική χρονιά που ξεκινάει σε λίγες μέρες, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

1. Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα γίνει την Τετάρτη 11/9/2024 και ώρα 9:00 π.μ. στην αυλή του σχολείου μας. Μετά τον αγιασμό θα ενημερωθείτε για το πρόγραμμα λειτουργίας του Ν/Γ για την Πέμπτη και την Παρασκευή.

2. Την Πέμπτη 12/9 στις 6:00 μ.μ., θα πραγματοποιηθεί η 1η ενημερωτική συνάντηση γονέων (χωρίς την παρουσία παιδιών), που θα συζητηθούν θέματα κανονισμού και λειτουργίας του σχολείου.

3. Τα παιδιά μετά τη λήξη του αγιασμού θα αποχωρήσουν.