Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού αθλητισμού

IMG 2318 1 IMG 2340 IMG 2351 3 IMG 2354 IMG 2355 2

Οι μαθητές μας πήραν μέρος σε αθλητικές εκδηλώσεις που οργανώθηκαν από  σχολείο μας στο πλαίσιο εορτασμού της  ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.

Συμμετείχαν σε αγώνες ομαδικών και ατομικών αθλημάτων  και μέσα από τις εκδηλώσεις αναδείχθηκε η σημασία της φυσικής δραστηριότητας για την υγεία και τη βελτίωση της ζωής.

Είχαν την ευκαιρία να διδαχθούν παραδοσιακούς χορούς,προσαρμοσμένους στην ηλικία των μικρών μας μαθητώ,ν από την κ Παπαγιάννη εκπαιδευτικό και μέλος του πολιτιστικού κέντρου Ταγαράδων του τμήματος παραδοσιακών χορών.

Στο τέλος φυσικά  τους απονεμήθηκαν  και τα  μετάλλια τους .

Αγιασμός στο νηπιαγωγείο μας

29bb037f 9bdd 48f0 9e5f dd00d93e6805 1

Το σχολείο μας υποδέχθηκε με χαρά τους παλιούς και νέους μαθητές του.

Ο Πάτερ της εκκλησίας μας, εκπρόσωποι του Δήμου και φυσικά οι εκπαιδευτικοί του σχολείου,καλωσόρισαν τους μαθητές και τους κηδεμόνες αυτών και ευχήθηκαν μια όμορφη και ευλογημένη σχολική χρονιά.

Ευχαριστούμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για το όμορφο καλωσόρισμα στους μικρούς μας μαθητές προσφέροντας δωράκια για ένα όμορφο ξεκίνημα της σχολικής χρονιάς

b13fa8a6 7516 46f0 96b5 8c6187fbea09 censored 1

IMG 20240911 094022 censored 1

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

agiasmos1

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 9.30, στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Θα ακολουθήσει μια πρώτη σύντομη ενημέρωση για τις πρώτες ημέρες έναρξης του νηπιαγωγείου μας.

Καλή και ευλογημένη σχολική χρονιά.

sxoleio

Ενημερωτική συνάντηση

Άσπρα καράβια τα ονειρά μας

πρόσκληση 2

Μύρισε καλοκαίρι, και οι μαθητές του σχολείου μας σας προσκαλούν στην καλοκαιρινή γιορτή με τίτλο:

AΣΠΡΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ.

Θα καμαρώσουμε τους μαθητές μας και θα αποχαιρετήσουμε τα μεγάλα νήπια του σχολείου μας, που ανοίγουν τα φτερά τους για το δημοτικό σχολείο.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ θα μας ευχηθούν μέσα από ένα δροσερό σκετσ με θέμα το όμορφο καλοκαίρι.