ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

ενημέρωση

Η πρώτη ενημερωτική συνάντηση για  τα ολοήμερα τμήματα θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 9/9/2024 στις 18:00. Για όσα παιδιά θα φοιτήσουν στο κεντρικό κτίριο η συνάντηση θα γίνει στο κεντρικό κτίριο. Αντίστοιχα για τα παιδιά που θα φοιτήσουν στο παράρτημα η συνάντηση θα γίνει στο χώρο του παραρτήματος.

Η ενημερωτική συνάντηση για τα παιδιά που θα φοιτήσουν στο βασικό υποχρεωτικό πρόγραμμα του νηπιαγωγείου θα πραγματοποιηθεί, μετά τον Αγιασμό, στο κεντρικό κτίριο  την Τετάρτη 11/9/2024  στις 10:30 π.μ.

Σας ευχαριστούμε για την συνεργασία

Πρόγραμμα τελετής Αγιασμού στα σχολεία Ραφήνας & Πικερμίου την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2024

Καλή σχολική χρονιά

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ

“Γνωριμία με το ανθρώπινο σώμα”

Ολοκληρώθηκε το 3ο εργαστήριο δεξιοτήτων  με τίτλο “Γνωριμία με το ανθρώπινο σώμα”. Τα παιδιά έμαθαν για τα μέρη του σώματος, για τον ανθρώπινο σκελετό, τα συστατικά του αίματος, τη στοματική υγιεινή κ.α. Έγιναν οι ίδιοι γιατροί και έμαθαν την σημασία της άσκησης και της υγιεινής διατροφής!

σώμα

αίμα