Σχέδιο δράσης 2023-2024

Εγγραφές 2024-2025

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις εγγραφών για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου. Οι αιτήσεις γίνονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Νήπια πρώτης εγγραφής θεωρούνται όσα παιδιά έχουν γεννηθεί το 2020.

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής:

• Οποιοδήποτε έγκυρο δικαιολογητικό διεύθυνσης κατοικίας
  • ΑΔΥΜ (συμπληρωμένο από τον παιδίατρο)
  • Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας

Σημείωση:

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στο πλησιέστερο Νηπιαγωγείο.

Ανακοίνωση

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στον προαύλιο χώρο του νηπιαγωγείου και του δημοτικού στις 8.30.

Κατόπιν θα γίνει ενημέρωση γονέων στο νηπιαγωγείο.

Εύχομαι μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!! | ΒΛΑΧΕΡΝΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι οι αιτήσεις εγγραφών για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 1-20 Μαρτίου. Οι αιτήσεις γίνονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Νήπια πρώτης εγγραφής θεωρούνται όσα παιδιά έχουν γεννηθεί το 2019.

Απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής:

• Οποιοδήποτε έγκυρο δικαιολογητικό διεύθυνσης κατοικίας
  • ΑΔΥΜ (συμπληρωμένο από τον παιδίατρο)
  • Επίδειξη βιβλιαρίου υγείας

Σημείωση:

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με το πλησιέστερο νηπιαγωγείο.

Φόρμα Αποτύπωσης Σχεδίου Δράσης

file:///C:/Users/theHYPE/Downloads/objective-87565-form-9-export.pdf

Σε αυτό το link θα βρείτε τον προγραμματισμό του σχεδίου δράσης με τίτλο «Ομαλή μετάβαση από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό» της σχολικής μονάδας για το σχολικό έτος 2022-2023.

Πώς ερχόμαστε τη Δευτέρα στο σχολείο

1. Παραμένει προαιρετική η χρήση προστατευτικής μάσκας.
  2. Ως γενική οδηγία, όταν ένα παιδί εμφανίσει συμπτώματα παραμένει σπίτι (όπως ισχύει με κάθε περίπτωση ίωσης ή λοίμωξης).
  3. Συστήνεται η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού ελέγχου σε περίπτωση συμπτωμάτων.
  4. Σε περίπτωση θετικού κρούσματος, εφαρμόζονται τα μέτρα απομόνωσης που ισχύουν για τον γενικό πληθυσμό, δηλαδή παραμονή σε απομόνωση επί πέντε ημέρες τουλάχιστον και αποφυγή επαφής με άλλα άτομα. Μετά την πάροδο πέντε ημερών απομόνωσης και εφόσον δεν υπάρχουν συμπτώματα ή τα συμπτώματα μετά το πενθήμερο βελτιώνονται με πλήρη υποχώρηση του πυρετού για ένα 24ωρο χωρίς την χρήση αντιπυρετικών, διακοπή απομόνωσης. Επιστροφή στο σχολείο με υποχρεωτική χρήση μάσκας υψηλής αναπνευστικής προστασίας (Ν95 ή ΚΝ95 ή FFP2) ή διπλής μάσκας για τουλάχιστον άλλες πέντε ημέρες από την λήξη της απομόνωσης.
  5. Τήρηση της υγιεινής των χεριών.

Αγιασμός στο σχολείο

Ανακοίνωση

Ο αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευέρα 12 Σεπτεμβρίου στον προαύλιο χώρο του νηπιαγωγείου και του δημοτικού στις 9.30.

Κατόπιν θα γίνει ενημέρωση γονέων στο νηπιαγωγείο.

Εύχομαι μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!

Καλή σχολική χρονιά! | 1ο Νηπιαγωγείο Αμαρουσίου

Εγκύκλιος Εγγραφών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022-2023

Για να δείτε την εγκύκλιο αρκεί να επισκεφτείτε το παρακάτω link κάνοντας αντιγραφή επικόλληση στην μηχανή αναζήτησης (πχ google).

Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2022-2023

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαΐου.

Η αίτηση γίνεται ηλεκτρονικά μέσω της πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση : https://protti-eggrafi.services.gov.gr.

Για το σχολικό έτος 2022-2023 εγγράφονται στο Νηπιαγωγείο όσα προνήπια έχουν γεννηθεί το έτος 2017 και όσα νήπια έχουν γεννηθεί το 2016. Η εγγραφή προνηπίου στο δεύτερο έτος του νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.

Οι γονείς οφείλουν να προσκομίσουν στο νηπιαγωγείο τα εξής δικαιολογητικά:

• Αίτηση εγγραφής για το ολοήμερο
  • Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού
  • ΑΔΥΜ

Σημείωση: Οι γονείς πριν την επίσκεψή τους στο νηπιαγωγείο οφείλουν να κάνουν self test και να δηλώσουν το αρνητικό αποτέλεσμα στην πλατφόρμα edupass ως επισκέπτες.