«Πρόσκληση σε Συνάντηση Ενημέρωσης & Συνεργασίας»

Αγαπητοί Γονείς,

Τη Δευτέρα, 2 Νοεμβρίου 2015 και ώρα 6:30 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί συνάντηση Ενημέρωσης & Συνεργασίας με τα Διοικητικά Συμβούλια των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων στο 8ο Δημοτικό Σχολείο Αμαρουσίου (Μαραθωνοδρόμου 54, Μαρούσι- Τηλ.: 210 8052552).
Τα θέματα που προτείνονται για συζήτηση είναι τα εξής:

1. Ενημέρωση για τη λειτουργία και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα σχολεία της 18ης Εκπ/κής Περιφέρειας Αττικής (σχολείων που ανήκουν στο Μαρούσι).
2. Θέματα που θα τεθούν από τα Δ.Σ. των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων.
3. Πλαίσιο Συνεργασίας Σχολικού Συμβούλου και Δ.Σ. των Συλλόγων Γονέων & Κηδεμόνων σχολικών μονάδων – προγραμματισμός ενημέρωσης και εκδηλώσεων με όλους τους Γονείς και Κηδεμόνες σε κάθε σχολείο.
4. Λοιπά θέματα.
Αγαπητοί Γονείς, επειδή:
• Οι Σύλλογοι Γονέων & Κηδεμόνων αποτελούν τη συλλογική έκφραση της άποψης των Γονέων & Κηδεμόνων των μαθητών μας
• Τα σχολεία μας χρειάζονται και επιδιώκουν τη συνεργασία των Συλλόγων για την προαγωγή του εκπαιδευτικού τους έργου

Παρακαλώ για την παρουσία σας προκειμένου να συζητήσουμε όλα τα θέματα που αφορούν στην εκπαίδευση των παιδιών μας και να εξασφαλίσουμε τη συνεργασία όλων των μελών της σχολικής κοινότητας.
Με την εκτίμησή μου.

ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ