ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 2

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Δύσκολη ημέρα.
Από τις 06:30 βρισκόμαστε στο Σχολείο προκειμένου να έχουμε έλεγχο της κατάστασης και να ενημερώνουμε τους Γονείς/Κηδεμόνες που δικαιολογημένα είχαν αγωνία για τον προγραμματισμό της ημέρας και την ασφάλεια των παιδιών. Η ενημέρωση για λειτουργία από τις 10:00 πραγματοποιήθηκε στις 07:55. Η κατάσταση δρόμων, πεζοδρομίων, της εισόδου και της αυλής του Σχολείου ήταν λίαν επικίνδυνη λόγω παγετού. Έχουμε τονίσει επανειλημμένως ότι το Σχολείο δεν έχει αρμοδιότητα απόφασης για λειτουργία ή μη λόγω καιρικών ή άλλων συνθηκών. Σύντομα θα καταθέσουμε προτάσεις στο Δήμο για την έγκαιρη και αποτελεσματική αντιμετώπιση ανάλογων καταστάσεων.
Ευχαριστούμε θερμά για την άριστη συνεργασία και την κατανόηση και ζητούμε συγγνώμη για την ταλαιπωρία.