Εγγραφές μαθητών/τριών στο Νηπιαγωγείο για το Σχ. Έτος 2024-25

Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο και το Δημοτικό Σχολείο.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο του νηπιαγωγείου :  2551039239 κατά τις ώρες 8.00 πμ -1.00 μμ

Η Προϊσταμένη

Τζιβάρα Κυριακή

οθόνης 2023 02 27 224148   οθόνης 2023 02 27 224108

4 Οκτωβρίου 2022 – Παγκόσμια Ημέρα των Ζώων

4 Οκτωβρίου , τα ζωάκια όλα γιορτάζουν!!!! Κι εμείς ευχόμαστε να έχουν όλα μια πολύχρωμη και χαρούμενη ζωή!!!! Εμείς μπορούμε να τους την προσφέρουμε με την αγάπη μας και τη φροντίδα μας!!! Χαρακτηριστικό παραμύθι για τη μέρα αυτή είναι το…. “Ξουτ”, που πάντα με συγκινεί το ίδιο πολύ….

.jpg

Και αφού θέλουμε πολύχρωμη τη ζωή των ζώων , τα χεράκια μας έφτιαξαν χρωματιστά σκυλάκια, τα οποία κουβαλούν το μήνυμα : “Τους αξίζει μια ωραία ζωή!!”

ζωων 1ζωων 2ζωων 3ζωων 4ζωων 5

Η σωστή συμπεριφορά μας απέναντι στα ζώα είναι πολιτισμός….. !!!!!

ζωων 6

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού (30/9/2022)

30/9/2022 – Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού κι εμείς γνωρίσαμε πολλά ομαδικά και ατομικά αθλήματα, συζητήσαμε γύρω από αυτά και διαβάσαμε  το παραμύθι “Η χελώνα και ο λαγός αλλιώς”, του οποίου το μήνυμα ήταν πως σημασία έχει η προσπάθεια και όχι η νίκη!!!!

. Ημερα Σχ.Αθλ. 1

Στη συνέχεια αγωνιστήκαμε στο τρέξιμο, με και χωρίς εμπόδια, και παίξαμε και bowling!!!

.ημ.σχ.αθλ.3 .ημερα σχ αθλ 4.ημ.σχ.αθλ.5.ημ.σχ.αθλ.7

.ημ.8

Και αφού αγωνιστήκαμε και το διασκεδάσαμε , πήραμε όλες κι όλοι μας το βραβείο μας!!!!

.ημερα 9 .ημ.10

Ο αθλητισμός μας ενώνει, μας διδάσκει τόσα πολλά….. Αθλούμε σώμα και πνεύμα λοιπόν με ευγενή άμιλλα!!!

.Ημε.σχ.αθλ.2

Αγιασμός στο Νηπιαγωγείο μας!!!! (12/9/2022)

Έφτασε η μέρα που ανοίγουν τα σχολεία!!! Άγχος, αγωνία μα και λαχτάρα κάποιοι να επιστρέψουμε στο νηπιαγωγείο και κάποιοι να πάμε για πρώτη φορά!!!! Και κάπως έτσι ξεκινάμε τη νέα μας σχολική χρονιά, που ευχόμαστε να μας γεμίσει μόνο με όμορφα συναισθήματα, παιχνίδι και γνώσεις!!!

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!! 1

ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2022-2023

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν

από 1 έως 20 Μαρτίου 2022

Για το σχολικό έτος 2022-2023 θα γραφτούν οι μαθητές/τριες που έχουν γεννηθεί το 2017 και το 2018

Απαραίτητα βήματα εγγραφής:

1. Είσοδος στην σελίδα της εφαρμογής

και επιλογή του Νηπιαγωγείου, στο οποίο ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας σας(συμβουλευτείτε τον παραπάνω χάρτη)

1. Χρήση κωδικών taxisnet για αυθεντικοποίηση
  2. Συμπληρώνετε τα στοιχεία επικοινωνίας, που θα σας ζητηθούν και ανεβάζετε σε ψηφιακή μορφή έναν λογαριασμό, που αποδεικνύει την μόνιμη κατοικία (όπως λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο)
  3. Όταν ελεγχθεί η αίτησή σας, θα ενημερωθείτε από το σχολείο για την ημέρα και ώρα που θα προσέλθετε για να προσκομίσετε και τα υπόλοιπα δικαιολογητικά, όπως:

α.)ΑΔΥΜ(ατομικό δελτίο υγείας)

β.) Βιβλιάριο υγείας και φωτοαντίγραφο της σελίδας εμβολίων

γ.) Υπεύθυνη δήλωση με την συναίνεση του έτερου γονέα/κηδεμόνα για την εγγραφή στο σχολείο(όχι του γονέα που έκανε την ηλεκτρονική εγγραφή)

Μετά την υποβολή της αίτησης, θα λαμβάνετε ενημερώσεις για την πορεία της, στο κινητό που έχετε δηλώσει κατά την ηλεκτρονική εγγραφή.
Η εγγραφή πρoνηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα!