ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ

Στις 15 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου παρουσίαση  για την Στοματική Υγιεινή από κλιμάκιο της Οδοντιατρικής Σχολής Αθηνών. Η παρουσίαση περιείχε πληροφορίες για τα δόντια, τις ασθένειες των δοντιών και τους τρόπους προστασίας τους.

ΜΑΓΟΣ DIO

Tην Τρίτη 5 Μαρτίου, o ταχυδακτυλουργός-μάγος Dio παρουσίασε μοναδικά ταχυδακτυλουργικά κόλπα στα παιδιά!
Το σύνθημα του: Αγάπη- Πίστη- Φαντασία!

ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024-2025

ERIC CARLE

Την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024 η Μαργαρίτα Κωτσίνη μας μετέφερε στο μαγικό κόσμο του Eric Carle με μια διαδραστική παρουσίαση.

Πραγματοποιήσαμε ένα μοναδικό εργαστήρι στο οποίο συμμετείχαν με χαρά όλα τα παιδιά!

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ

Στις 11 Ιανουαρίου 2024, επισκέφθηκε το σχολείο μας, η εικονογράφος Ίρις Σαμαρτζή.

Ακολούθησε μία διαδραστική παρουσίαση του βιβλίου, το οποίο έγραψε και εικονογράφησε, ”ΤΑΤΑ”.

Μετά την παρουσίαση, πραγματοποιήθηκε ένα εργαστήρι, με τα παιδιά , στο οποίο μεταμόρφωσαν ένα απλό κουτί σε μία όμορφη εικαστική κατασκευή.

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ