Εργαστήριο Δεξιοτήτων – Προστασία του περιβάλλοντος

perivallon

Οι μαθητές της τάξης Ε2, του 2ου Δημοτικού Σχολείου Σπάρτης ανέπτυξαν μικρές εφαρμογές σε Scratch σχετικές με την επεξεργασία του περιβάλλοντος στο μάθημα του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων.

Μπορείτε να τις δείτε παρακάτω:

Προστατεύω το περιβάλλον 1

Προστατεύω το περιβάλλον 2

Προστατεύω το περιβάλλον 3

Σχετικά με Τόνια Ζαχαράκη

Είμαι Διπλωματούχος Μηχανικός Η/Υ και Πληροφορικής, Πολυτεχνικής Σχολής, Πανεπιστημίου Πατρών, Μόνιμος Εκπαιδευτικός Πληροφορικής. Έχω διδάξει σε Γυμνάσια, Γενικά Λύκεια, Επαγγελματικά Λύκεια, ΙΕΚ, Εκπαίδευση Ενηλίκων και από το 2013 διδάσκω σε Δημοτικά. Αγαπώ τη διδασκαλία του επιστημονικού αντικειμένου της Πληροφορικής και τα τελευταία χρόνια με έχει μαγέψει ο υπέροχος κόσμος των μικρών μαθητών του Δημοτικού. Μικροί στην ηλικία με τεράστιες εκπαιδευτικές και παιδαγωγικές ανάγκες αποτελούν καθημερινά πρόκληση και μεγάλη ευθύνη στο έργο μου. Κάθε σχολική χρονιά διαφορετική, κάθε τάξη διαφορετική, κάθε μαθητής με ξεχωριστά χαρίσματα και ξεχωριστές ανάγκες!

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: ΕΔ 2021-2022, ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.