Vocabulary contest 2

Μας άρεσε και συνεχίσαμε με έναν ακόμη διαγωνισμό   ταχύτητας λεξιλογίου με το Δ2!

Αυτή τη φορά σχετικά με  Habits (daily routines) -καθημερινές συνήθειες

Διαγωνιστήκαμε στο ποιος θα πει γρηγορότερα τις φράσεις: I get up/I go to the toilet/I wash my face/I brush my teeth/I get dressed/I comb my hair/I brush my hair/I have breakfast/Imake my bed/I go to school/I have lunch/I do my homework/I have a shower/ I dry my hair/ I have dinner/ I go to bed.

And the winners are:

Name:               Time:

1st prize     Dimitra   →   24΄΄: 43

2nd prize   Eleanna →         ΄΄

3rd prize    Nick      →  28΄΄  : 19

Thanos →   29΄΄ : 09

Irida    →     39΄΄ 49

Eftihia →     41΄΄ 76

Nick B. →    48΄΄ 56

Congratulations !!!!!!!!!!!!!!

Κατηγορίες: 4th Grade. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.