αυτοαξιολογηση

ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΤΕΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΕ

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΑΥΤΟΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ

Ο σύλλογος Αθηνά καλεί όλους τους συναδέρφους να αξιοποιήσουν θετικά το ενιαίο κείμενο της ΔΟΕ και να το χρησιμοποιήσουν στους συλλόγους διδασκόντων για να αποτελέσει μια συλλογική απάντηση στις διασπαστικές και ατομικιστικές λογικές και πρακτικές που προωθεί το Υπουργείο Παιδείας.

Το κείμενο είναι διατυπωμένο έτσι ώστε να μην μπορέσουν  οι διαφοροποιήσεις και τα ιδιαίτερα ζητήματα της κάθε σχολικής μονάδας να  αποτελέσουν  δείκτες για  ιεραρχική, ανταγωνιστική και διασπαστική κατάταξη των σχολείων.  Και να μην ξεχνάμε ότι  η αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας αποτελεί το Δούρειο Ίππο της ατομικής αξιολόγησης που μας επιφυλάσσει το υπουργείο για την επόμενη σχολική χρονιά.

Εκπαιδευτική επίσκεψη

Σήμερα η Ε πήγε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο της Ακρόπολης.

Περιοχές της Ευρώπης

Δείτε το βίντεο

Ο μύθος της Ευρώπης

Δείτε το παρακάτω βίντεο, το οποίο αναφέρεται στον μύθο της Ευρώπης και του Δία.