Το σχολείο μας στο 3ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου

Φέτος οι μαθητές των Ε1 και Στ΄τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν στις εργασίες του 3ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου στις 18/4/2016 στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων.

Οι μαθητές επισκέφτηκαν το χώρο του Φεστιβάλ, ξεναγήθηκαν στον Ραδιοφωνικό Σταθμό 9,84, συμμετείχαν σε εργαστήρια και δράσεις ενώ το Ε1 παρουσίασε στις υπόλοιπες ραδιοφωνικές ομάδες τις μέχρι τώρα εκπομπές τους!!!

Δείτε την παρουσίαση που ετοίμασαν εδώ: