Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024

Μαρ 20244

Γλώσσα: Βλέπω ξανά την ορθογραφία μου και προσέχω να μην επαναλαμβάνω τα ίδια λάθη.

Κάνω την άσκηση του πίνακα (γράφω τις προστακτικές Ενεστώτα και Αορίστου δέκα ρημάτων).

Αύριο, η τάξη (και το σχολείο) θα παρακολουθήσει τη θεατρική παράσταση “Το μεγάλο μας τρίρκο”. Γι’ αυτό το λόγο, η ώρα συνεργασίας και ενημέρωσης μετατίθεται για την Τετάρτη την ίδια ώρα (10:45 – 11:45).

Επίσης, επειδή πλησιάζει η γιορτή της 25ης Μαρτίου παρακαλώ όλοι οι μαθητές να ξέρουν καλά το ρόλο τους ή ό,τι άλλο έχουν αναλάβει και να έχουν στο εξής τα χαρτιά τους πάντα στην τσάντα.

από κάτω από: ΓΛΩΣΣΑ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024