Συνεργατικό Παραμύθι

Απρ 202420

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης που έχει αναλάβει φέτος το νηπιαγωγείο μας σχετικά με την ομαλή μετάβαση στο Δημοτικό εμπνεύστηκαμε την παρακάτω δράση. Πιο συγκεκριμένα δημιουργήσαμε ένα συνεργατικό παραμύθι βάζοντας η κάθε ομάδα την ”πινελιά” της. Έτσι οι μαθητές της Β΄ Δημοτικού έβαλαν την έμπνευσή τους κι έγιναν μικροί συγγραφείς ενώ οι μαθητές του νηπιαγωγείου ξετυλίγοντας το ταλέντο τους έγιναν μικροί εικονογράφοι! Όσο για τους μαθητές της Α’ Δημοτικού θέλοντας κι εκείνοι να δώσουν το παρόν ”χάρισαν” τις φωνές τους κι έτσι ζωντάνεψαν το παραμύθι μας!! Το απόλαυσαν και το πρόσφεραν απλόχερα στη σχολική κοινότητα!

Πατώντας ΕΔΩ  μπορείτε να το απολαύσετε κι εσείς…. καλή σας ακρόαση!

από κάτω από: δράσεις, παγκόσμιες ημέρες, σχέδιο δράσης| με ετικέτα , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συνεργατικό Παραμύθι

Τα σχόλια είναι κλειστά.