Κατηγορίες
Αθλητικά Νέα Νέα

Στραβοπάτημα για τις Βρασιές στην Κάρτσοβα

Του Παναγιώτη Ηλιόπουλου

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι η ομάδα των Βρασιών έκανε την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Α΄ Αρκαδίας. Η ΑΕΚ Τρίπολης εκμεταλλεύτηκε τις καιρικές συνθήκες και το χιονισμένο γήπεδο των Φιλικών, ώστε να έρθει μία μεγάλη νίκη για τους Τριπολιτσιώτες. Οι παίκτες του Βαγγέλη Αδαμογιάννη  άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του  Γεωργιού έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βέργου. Στο δεύτερο ημίχρονο , ο Ρένος Πετρόπουλος μετά από ένα σουτ έξω καταφέρνει να ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 1-1. Στα επόμενα λεπτά ο Βλάχος θα κερδίσει το πέναλτι το οποίο εύστοχα εκτέλεσε ο Χρήστος Σταθουλόπουλος για να κάνει το 2-1. Στο 75ο λεπτό ο Κατής έξω από την περιοχή, έπειτα από λάθος του Κατσιαούνη θα φέρει πάλι το παιχνίδι στα ίσια. Ένας πρώην παίκτης των Βρασιών, ο Κουρόγιωργας έμελλε μέσα σε 4 λεπτά να βρει δίχτυα δύο φορές μία στο 78ο και άλλη μία στο 82ο λεπτό σημειώνοντας το 4-2 υπέρ της ΑΕΚ. Τέλος ο Βέργος σε μία σέντρα σουτ αιφνιδίασε τον Κοκκινάκο κάνοντας το τελικό ΑΕΚ Τρίπολης-Βρασιές 4-3.